Přihlásit se
CZ
CZ
 • Přihlášení
 • Registrace
×

Vítej zpátky

Chvilku jsme se neviděli, přihlas se a pokračuj, kde jsi naposledy ve svém online kurzu skončil.

Nebo

Registrace do online kurzu

Vytvoř si novou registraci nebo se přihlas prostřednictvím své oblíbené aplikace.

Nebo
Využijte kombinaci číslic, velkých a malých písmen. Minimálně 6 znaků.
Souhlasím s podmínkami užití a ochrany osobních údajů které se na mne vztahují.
Zpět Články
15. 7. 2022
Nezařazené

Smart Green Mobility: Vzdělávací kurzy jsou spuštěny. Stačí se zaregistrovat!

Smart Greeen Mobility je vzdělávací projekt zaměřený na oblast zelené mobility s největším důrazem na elektromobilitu. Jeho hlavním cílem je přiblížit, zejména mladým lidem, důležité téma ze světa zelené mobility a připravit je na změny, které je čekají v blízké budoucnosti.

Projekt se skládá ze dvou částí. První je online videokurz zaměřený na 10 témat z oblasti zelené mobility a elektromobility. Druhou částí je organizace Salonů elektromobilů pro mladé, jejichž hlavním úkolem je představit dostupné novinky z oblasti zelené mobility a elektromobility účastníkům online videokurzu, a také je osobně propojit s odborníky a zástupci společností, působících přímo v daných segmentech. Kurz je zcela bezplatný a využít jej může každý zájemce.

Vzdělávací videa jsou připravena

Na této stránce jsou připravena vzdělávací videa, která poskytují všechny potřebné informace pro úspěšné absolvování výstupního dotazníku a získání certifikátu. Přístupné jsou po registraci a následném přihlášení do uživatelského profilu. Videokurz se věnuje deseti tématům, která poskytují celkový průřez problematikou zelené mobility a elektromobility.

 • Zelená mobilita a postoj EU, SR a ČR
 • Alternativní pohony motorových vozidel
 • Nabíjení elektromobilů, současnost a plány do budoucna
 • Povinná výstavba nabíjecí infrastruktury
 • Energetická infrastruktura + Energetický mix
 • Vývoj, výroba a recyklace baterií
 • Bezpečnost a servisní zásahy u elektromobilů
 • Současná nabídka elektromobilů a plug-in hybridů
 • Mýty a fakta o elektromobilech
 • Výhody pro majitele elektromobilů

První video se zpřístupní po absolvování vstupního dotazníku. Každé další video se odemkne vždy po správném zodpovězení kontrolní otázky z předešlého tématu. Videa lze sledovat opakovaně, na vícekrát nebo i několik videí hned po sobě. Online videokurz Smart Green Mobility obsahuje rozhovory s odborníky s těmi nejdůležitějšími informacemi. Nejedná se o žádné dlouhosáhlé přednášky, obsah jde přímo k věci.

Po absolvování všech deseti témat čeká na účastníka výstupní dotazník, kde budou všechny nově získané znalosti ověřeny do hloubky. Teprve po úspěšném absolvování výstupního dotazníku bude účastníkovi vydán certifikátu. K videím i celému kurzu, včetně dotazníku, lze kdykoli vrátit a dodatečně zvýšit úroveň své kvalifikace.

Jak probíhá vzdělávání v rámci Smart Green Mobility?

 1. Registrace
  Vyplnění základních informací pro vytvoření uživatelského účtu.
 2. Zjištění úrovně tvých počátečních znalostí
  Krátký dotazník, který ukáže aktuální stav znalostí ze světa zelené mobility.
 3. Vzdělávací videa
  Série 10 vzdělávacích videí a doprovodného obsahu, včetně kontrolní otázky po každé části.
 4. Výstupní dotazník
  Po uzavření vzdělávací části následuje výstupní dotazník, který prověří získané znalosti. Pro úspěšné absolvování kurzu je třeba dosáhnout alespoň 70% hodnocení.
 5. Certifikát
  Za úspěšné absolvování vzdělávacího kurzu je vydán digitální certifikát, který potvrzuje osvojení potřebných základů v oblasti zelené mobility. Certifikát potvrzuje portál MojElektromobil.sk a odborný garant Slovenská asociace pro elektromobilitu (SEVA).
 6. Zvýšení kvalifikace
  Certifikát poskytuje konkurenční výhodu na trhu práce a zvyšuje důvěru zaměstnavatelů ve znalosti jeho držitele. Ke kurzu lze kdykoli vrátit a opětovným absolvování upevnit získané znalosti.